2021 | Szymon Domogała

Premiery

Powołany do istnienia w 2021 roku (po założonych w 1996 r. Teatrze A i w 2014 r. Teatrze Franciszka) w pełni niezależny, impresaryjno - autorski teatr Mariusza Kozubka.

Autor, parając się od kilkudziesięciu lat działalnością teatralną, ma na swoim koncie ponad 60 muzycznych, autorskich premier scenicznych (jako scenarzysta, reżyser, producent, aktor, czasem także twórca scenografii i choreografii).

Do najważniejszych jego spektakli należą musicale „Jonasz”, „Tobiasz”, „Performance Pelikan” i spektakl uliczny „Genesis” (Teatr A); „Opowieści o Królestwie” oraz „Dawid
i Goliat” (Krakowski Teatr Biblijny); „Franciszek – Wezwanie z Asyżu” i „Exodus” (Megawidowiska w Katowickim Spodku) oraz „Ewangelia Według... Kobiet” i „Józef Egipski” (Teatr Franciszka).


Przedstawienia które stworzył były prezentowane na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Krakowie) oraz w większości państw europejskich (m.in. w Szwecji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Litwie, Węgrzech i Ukrainie).

Mariusz Kozubek

O Autorze

Media

News

04 września 2022
Już niedługo zabrzmią dźwięki apokaliptycznych trąb!  14 października 2022 roku o godzinie 19:30 w Kościele Mariackim w Katowicach odbędzie się prapremiera multimedialnego widowiska „Apokalipsa Bunscha”, połączona z otwarciem wystawy.  Teatr
26 kwietnia 2022
4 maja 2022 Chorzowskie Centrum Kultury Bilety Wydarzenie

Teatr „w drodze”

wychodzący do widza, w nieustannym procesie odkrywania kolejnych przestrzeni do Spotkania.

 

Teatr „równoległy”

w opozycji do modnych trendów nadal skoncentrowany na Dobru, Prawdzie i Pięknie.

 

Teatr „tutejszy”

zasłuchany w judeochrześcijańskie opowieści i grecką mitologię, inspirowany europejską filozofią, etyką i sztuką.

 

Teatr „bez zadęcia”

programowo nieekspansywny, na pogodnym luzie.

Nadchodzące wydarzenia

Apokalipsa Bunscha

14 października 2022, godz. 19:30

Kościół Mariacki w Katowicach