Apokalipsa Bunscha: Widowisko – Wystawa - Film

Już niedługo zabrzmią dźwięki apokaliptycznych trąb! 

 

14 października 2022 roku o godzinie 19:30 w Kościele Mariackim w Katowicach odbędzie się prapremiera multimedialnego widowiska „Apokalipsa Bunscha”, połączona z otwarciem wystawy. 

 

Teatr Kozubka, zapraszając do współpracy zaprzyjaźnionych artystów, w twórczym akcie podejmuje temat Bożej sprawiedliwości.Widowisko inspirowane jest wizją Sądu Ostatecznego, którą Adam Bunsch przedstawił w niezrealizowanych projektach witraży, zamówionych jeszcze przed II Wojną Światową do prezbiterium katowickiej świątyni.

 

Z kolei 20 października o godz. 17.00 w Muzeum Historii Katowic będzie miała miejsce projekcja filmu, który podsumuje proces odkrywania przez uczestników projektu twórczości Adama Bunscha. Wydarzenie zostanie wzbogacone o wystąpienie ks. dr Henryka Pyki pt. „Adam Bunsch - artysta, który wchłonął swój czas”, a także o spotkanie z twórcami projektu.

 

Wydarzenie jest częścią obchodów XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Blask Prawdy”, a także XXVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej na Śląsku, organizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej. 

 

Wstęp wolny!

 

04 września 2022

2021 | Szymon Domogała