2021 | Szymon Domogała

Twórca niezależny, scenarzysta i reżyser autorskich spektakli teatralnych. Założyciel i wieloletni dyrektor artystyczny Teatru A (spektakle dramatyczne, muzyczne i uliczne prezentowanych w całej Polsce i prawie we wszystkich państwach europejskich). Absolwent UAM w Poznaniu. Dyrektor artystyczny (i współzałożyciel) nieistniejącego już „Teatru Franciszka” w Katowicach. Twórca ponad 60 autorskich premier: spektakli dramatycznych, muzycznych, przedstawień ulicznych i widowisk. Kulturoznawca, scenarzysta, filmowiec, aktor i producent teatralny.

Współpracował z mediami chrześcijańskimi (m.in. Radio PULS i CCM w Gliwicach, Warszawska TV Niepokalanów, Edycja Paulińska w Częstochowie), Teatrami Instytucjonalnymi (Teatry Lalkowe w Opolu, Poznaniu i Olsztynie; Opera Śląska w Bytomiu) oraz Teatrami Offowymi (min. „ITP” w Lublinie, „Saruel” w Łodzi). Autor dydaktycznych programów teatralno - muzycznych (m.in. „Kana” w Gliwicach, Studium TF w Katowicach). Współpracownik Krakowskich Agencji Artystycznych „Art - Metanoia” i „Galana”. Autor projektu „Teatr Podróżny” (trupa teatralna podróżująca wozem konnym po wsiach Opolszczyzny, Warmii i Mazur).

Od roku 2013 (trzy autorskie „Megawidowiska” w Spodku: „Franciszek – Wezwanie z Asyżu”, „Exodus” i „Jonasz”) związany z Katowicami. Laureat Nagrody I Stopnia w Dziedzinie Kultury Prezydenta Miasta Gliwice i Nagrody Imienia Bł. Ks. Emila Szramka w Katowicach. Współzałożyciel, aktor i scenarzysta Krakowskiego Teatru Biblijnego. Założyciel i dyrektor autorskiego Teatru Kozubka.

Mariusz Kozubek